niedziela, 22 wrzesień 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2119251

Pożar mieszkania, Kraków ul. Borkowska. 2019-06-02
W dniu 02.O6.2019 o godzinie 18.58 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze w Krakowie na ulicy Borkowskiej, Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 6 zastępów z JRG oraz Oficera Operacyjnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań za pomocą stożków ostrzegawczych. Na zewnątrz przed budynkiem wielorodzinnym znajdowali się mieszkańcy, którzy opuścili mieszkania przed przybyciem straży pożarnej. Podczas rozpoznania ustalono, że w mieszkaniu na 3 piętrze ma miejsce pożar. Na klatce schodowej całego budynku panowało silne zadymienie. Z informacji uzyskanych od osób postronnych wynikało, że w palącym się mieszkaniu znajduje się dwóch mężczyzn, którzy podjęli próbę gaszenia pożaru. Działania PSP polegały na wejściu dwóch rot w aparatach ODO z linią gaśniczą do budynku. Następnie ewakuowano dwóch mężczyzn gaszących mieszkanie na zewnątrz budynku oraz podano prąd wody w celu dogaszenia pożaru kuchni. W tym samym czasie ratownicy za pomocą drabiny mechanicznej ewakuowali z balkonu na czwartym piętrze dwójkę dzieci oraz ich matkę. Ratownicy PSP udzielili KPP dwóm ewakuowanym mężczyzną, którzy następnie zostali przekazani przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia. Poszkodowani zostali zabrani do szpitala celem dalszych badań. Kolejne przybyłe na miejsce ZRM przebadało ewakuowane dzieci oraz ich matkę - nie stwierdzono potrzeby hospitalizacji. . Budynek oddymiono. Mieszkanie przewietrzono skontrolowano pod kątem obecności tlenku węgla - 0 ppm. Następnie skontrolowano wszystkie mieszkania i klatkę schodową w budynku pod katem obecności CO - 0 ppm.
Miejsce zdarzenia przekazano Policji.