wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2206713

Tragiczne skutki kąpieli w Budzyniu. 2019-06-08
W dniu 08.O6.2019 o godzinie 16.47 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o osobie która zniknęła pod wodą na zbiorniku wodnym w Budzyniu, Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 2 zastępy OSP,zastęp z JRG3 , zastęp wodno-nurkowy z JRG4 oraz Oficera Operacyjnego.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia otrzymaliśmy informację od obecnych na miejscu świadków zdarzenia iż, młody mężczyzna wskoczył do wody i zniknął pod wodą i więcej nie wypłyną. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, zwodowano łódź motorową z OPS Kryspinów, na miejsce dotarł Oficer Operacyjny oraz zastęp wodno-nurkowy z JRG4 który z marszu wszedł błyskawicznie do działań. w toku rozpoznania ustalono orientacyjne miejsce na wodzie gdzie widziany był po raz ostatni poszukiwany mężczyzna. Poszkodowany został odnaleziony przez nurka z JRG4 po około 7 minutach poszukiwań na głębokości 7,4m w odległości około 30m od brzegu. Poszkodowany został doholowany wraz z nurkiem do brzegu i ZRM przejął go podejmując zabiegi resuscytacyjne które prowadzone były przez około 90 minut po czym został stwierdzony zgon poszkodowanego.