wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2206648

Wypadek na zalewie Zakrzówek 2019-06-26
W dniu 25 czerwca do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o topiącym się na terenie zalewu Zakrzówek nastolatku. Na miejsce zdarzenia zadysponowano niezwłocznie zastępy z JRG 2, Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową wraz z Oficerem Operacyjnym. Po przyjeździe na miejsce teren działań zabezpieczono, zwodowano łódź i podjęto działania na mające na celu zlokalizowanie poszkodowanego. Po kilkunastu minutach nurkowania i patrolowaniu akwenu poszkodowanego odnaleziono na głębokości około 23m. Resuscytacja została podjęta natychmiast jeszcze na łodzi. Poszkodowanego przekazano ZRM. Mimo długotrwałej akcji resuscytacyjnej prowadzonej przez ZRM nie przyniósł on skutku. W działaniach brał udział WOPR, Policja, ZRM, Psycholog z ramienia miasta.