sobota, 11 lipiec 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2808346

 

Kraków os. Zielone - śmiertelna ofiara pożaru w mieszkaniu 2019-07-08
Zobacz zdjęcia (0)
W dniu 08.07.2019 o godz. 20.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze budynku mieszkalnego w jednym z budynków na os.Zielonym.
Na miejsce zadysponowano:
- GCBA-Rt, SD-30 z JRG SA,
- GCBA z JRG-4,
- GCBA-Rt z JRG-7,
- SLRR z Oficerem Operacyjnym.

Po przyjeździe zabezpieczono teren działań. W wyniku rozpoznania stwierdzono dym i ogień wydobywający się z mieszkania na 3 piętrze. Uzyskano informację o podjęciu próby ugaszenia pożaru przez jednego z lokatorów bloku oraz rozpoczęciu ewakuacji klatki schodowej przez funkcjonariuszy policji. Ze względu na duże zadymienie i temperaturę odstąpili od dalszego przeszukiwania pomieszczeń zadymionych. Na miejsce zadysponowano dodatkowe siły i środki oraz ZRM.
Działania straży polegały na:
- wyłączeniu głównego włącznika prądu oraz gazu w palącym się mieszkaniu,
- podaniu jednego prądu wody w natarciu przez klatkę schodową do palącego się mieszkania,
- ewakuowaniu mieszkańców klatki schodowej (około 30 osób, 2 psów i jednego kota) oraz dwóch funkcjonariuszy policji na zewnątrz obiektu. Po wstępnej ocenie osób, tylko funkcjonariusze wymagali pomocy medycznej (KPP). Podano im tlen w wysokim stężeniu, zapewniono komfort psychiczny i termiczny.
- odnalezieniu lokatora w palącym się mieszkaniu i wyniesieniu go na zewnątrz. Przybyły na miejsce ZRM stwierdził zgon mężczyzny.
- ugaszeniu mieszkania, przystąpieniu do oddymiania i wynoszenia tlących się elementów wyposażenia oraz pustej butli turystycznej.
Na miejsce przybył Wojewoda Małopolski oraz Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie.
Zobacz zdjęcia (0)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja