piątek, 22 listopad 2019 r.

Wypadek w m. Racławice 2019-08-01
W dniu 1.08.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Racławice. Do działań niezwłocznie zadysponowano pobliskie jednostki OSP, zastępy z JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wypadek drogowy samochodu osobowego, który uderzył w drzewo. Pojazd znajdował się po za jezdnią, wewnątrz samochodu znajdował się kierujący, przytomny bez kontaktu logicznego, który samodzielnie nie mógł opuścić pojazdu. Pierwszy przybyły na miejsce zastępy OSP zabezpieczyły miejsce zdarzenia przy użyciu samochodów pożarniczych oraz stożków ostrzegawczych zamykając jezdnię w obu kierunkach, jednocześnie ratownicy wykonali dostęp do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Oświetlono teren akcji przy użyciu masztu oświetleniowego i odłączono akumulator. Po zabezpieczeniu poszkodowanego w karetce, został on zabrany do szpitala. Po czynnościach policyjnych udrożniono ruch drogowy w obu kierunkach.