niedziela, 25 sierpień 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2073296

Zalew Kryspinów - dwóch nastolatków topiło się w niestrzeżonej części. 2019-08-11
W dniu 11.08.2018 o godz. 15.24 Dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał informację z CPR-u o dwóch osobach topiących się na niestrzeżonej części zalewu przy kortach tenisowych.
Na miejsce natychmiast zadysponowano:
- OSP Kryspinów - dwa zastępy wraz z łodzią,
- GBA-Rt z JRG-3,
- Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego (SGRW-N) z JRG-4,
- Oficera Operacyjnego.
Na miejscu zdarzenia zastano następującą sytuację: dwóch uczestników zdarzenia znajdowało się na brzegu, jeden przytomny a drugi z brakiem czynności życiowych. Obydwaj zostali wydobyci z wody przez świadków zdarzenia. ZRM prowadził zaawansowane czynności resustytacyjne z wykorzystaniem automatycznego masażera. Na miejscu obecny był Patrol Policji. Obecni byli również ratownicy WOPR ze strzeżonego kąpieliska po przeciwnej stronie akwenu. Pierwszy przybyły KDR nakazał wydzielić strefę działań za pomocą dwóch parawanów oraz oddelegował ratowników do pomocy zespołowi resustacyjnemu. Zastęp OSP Kryspinów zwodował łódź i dopłynął do miejsca zdarzenia. Po ok 50 minutach zabiegów prowadzonych przez ratowników medycznych czynności życiowe zostały przywrócone i kierownik ZRM podjął decyzję o przewiezieniu nieprzytomnego poszkodowanego na SOR. Strażacy przetransportowali poszkodowanego na desce do karetki. Drugi zespół, który pozostał na miejscu wykonał badanie przytomnego uczestnika zdarzenia, po którym kierownik ZRM zadecydował o braku konieczności hospitalizacji. Do czasu przyjazdu rodziny został on pod opieką patrolu Policji. Na tym działania zakończono.