poniedziałek, 6 lipiec 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2800649

 

Pożar transportera z koksem na terenie huty Arcelor Mittal w Krakowie 2019-08-16
Zobacz zdjęcia (3)
W dniu 15 sierpnia br. w godzinach popołudniowych doszło do groźnego pożaru pasa transmisyjnego taśmociągu z koksem na terenie huty Arcelor Mittal w Krakowie.
Z uwagi na wysokość taśmociągu, który usytuowany jest kilkanaście metrów nad ziemią działania gaśnicze były prowadzone z wykorzystaniem drabin mechanicznych.
W akcji uczestniczyły w sumie 22 zastępy ratowniczo - gaśnicze i specjalne straży pożarnej w tym 3 drabiny mechaniczne oraz 3 cysterny, w sumie blisko 70 strażaków w tym Służba Ochrony Przeciwpożarowej i Ratownictwa Gazowego z ArcelorMittal Kraków.

Na miejscu pracował również zastęp rozpoznania chemicznego ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa chemiczno - ekologicznego "Kraków 6", który na bieżąco dokonywał pomiarów ewentualnych substancji niebezpiecznych na terenie prowadzonych działań.

Na potrzeby prowadzonych działań ratowniczo - gaśniczych na miejscu akcji został utworzony sztab akcji, na bazie pojazdu dowodzenia i łączności SLDł Renault z KM PSP w Krakowie.
Działaniami dowodził Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie st. bryg. Paweł Knapik,na miejsce przybył również p.o. Zastępcy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Filipek.


opracowanie: kpt. Bartłomiej Rosiek - oficer prasowy KM PSP w KrakowieZobacz zdjęcia (3)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja