wtorek, 31 marzec 2020 r.

Wypadek samochodu osobowego z motocyklistą w Michałowicach 2019-08-30
30 sierpnia około godziny 11.10 do SKKM w Krakowie dotarło zgłoszenie o wypadku motocyklisty z samochodem osobowym w podkrakowskich Michałowicach.
Zadysponowane do działań zastępy OSP Michałowice oraz JRG nr 7 potwierdziły na miejscu zderzenie skutera z samochodem osobowym. Działania ratownicze prowadzone przez JOP, wymagały zamknięcia ruchu kołowego w obu kierunkach na DK nr 7.Zabezpieczono miejsce zdarzenia stożkami ostrzegawczymi oraz pojazdami pożarniczymi. Osobie poszkodowanej udzielono pierwszej pomocy, założono kołnierz ortopedyczny, zastosowano stabilizację kończyny dolnej oraz ułożono na desce ortopedycznej. Na miejsce zdarzenia przyleciał śmigłowiec LPR, lekarz po zaopatrzeniu zdecydował o transporcie osoby poszkodowanej do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych samochód osobowy zjechał na pobliski parking, a skuter ze względu na uszkodzenia został tam ściągnięty. Na miejscu pracował również patrol Policji, który prowadził czynności wyjaśniające.

BR