wtorek, 19 listopad 2019 r.

Wypadek w m. Jerzmanowice 2019-09-02
W dniu 2.09.2019 do SKKM w Krakowie zgłoszenie o wypadku w miejscowości Jerzmanowice. Do działań niezwłocznie zadysponowano pobliskie jednostki OSP, zastępy z JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym. Po przybyciu i przeprowadzeniu rozpoznania zastano wypadek drogowy dwóch samochodów osobowych oraz ciągnika siodłowego z naczepą. Pojazdy osobowe znajdowały się na jezdni, natomiast ciągnik siodłowy z naczepą zjechał do rowu i przebił ogrodzenie stacji LPG. W zdarzeniu poszkodowanych zostały 3 osoby. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia przy użyciu stożków ostrzegawczych, pojazdów pożarniczych i linii gaśniczej oraz zamkną ruch drogowy w obu kierunkach. Na miejsce przybył zespół LPR i ZRM, które udzielił pomocy poszkodowanym.