poniedziałek, 21 październik 2019 r.

Wypadek komunikacyjny w Krakowie 2019-09-26
W dniu 24.09.2019 r. ok godziny 13.23 -Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie o wypadku w Krakowie na ulicy Prądnickiej z udziałem trzech pojazdów: samochodu osobowego, samochodu dostawczego oraz autobusu miejskiego.
Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG-5 oraz Dowódcę jednostki.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono że:
- autobusem podróżowało około 50 osób /informację powyższą podał kierowca autobusu/ które opuściły samodzielnie pojazd z wyjątkiem czterech osób, które odniosły niewielkie obrażenia,
- samochodem osobowym jechało 5 osób które opuściły pojazd o własnych siłach, dwie z tych osób odniosły niewielkie obrażenia,
- w samochodzie dostawczym znajdował się tylko kierujący który również znajdował się na zewnątrz pojazdu i nie odniósł żadnych obrażeń.
Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy medycznej 6 osobom do czasu przyjazdu Zespołów Ratownictwa Medycznego. Następnie odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz wprowadzono ruch wahadłowy na ulicy i skrzyżowaniu zablokowanym przez uszkodzone pojazdy. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję pojazdy usunięto z jezdni a pozostałości powypadkowe zebrano. Na tym działania zakończono.

T.W