poniedziałek, 21 październik 2019 r.

Zderzenie samochodu osobowego z tramwajem na ul. Podchorążych w Krakowie 2019-10-08
W dniu 07.10.2109 r. o godzinie 12.18 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ul. Podchorążych w Krakowie. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano 2 zastępy z JRG 3 oraz Zastępcę Dawódcy. Na miejscu zdarzenia zastano patrol Policji, ZRM oraz inspektów MPK. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy: samochód osobowy oraz tramwaj wykonujący przejazd techniczny. W samochodzie podróżowały dwie kobiety. Pasażerka nie wymagała pomocy medycznej, a kierująca znajdowała się pod opieką ratowników medycznych. Motorniczy nie wymagał udzielenia pomocy. Ruch tramwajowy i samochodowy w stronę centrum był wstrzymany. Policja kierowała samochody na objazd. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia pojazdami pożarniczymi i stożkami ostrzegawczymi. Następnie w porozumieniu z ratownikami medycznymi przemieszczono nieznacznie pojazd w celu uzyskania możliwości otwarcia drzwi samochodu od strony kierującej. Kobieta została przełożona na nosze i zabrana do karetki. Po wstępnej diagnostyce kierownik ZRM podjął decyzję o przetransportowaniu poszkodowanej do SOR-u. Po wykonaniu dokumentacji samochód został usunięty na chodnik, a resztki szkła i elementy karoserii uprzątnięte. Ruch tramwajowy wznowiono, a pojazd przekazano wnuczce poszkodowanej.

KR-P