sobota, 11 lipiec 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2808069

 

Pożar poddasza przedszkola w miejscowości Zdzięsławice 2019-10-09
Zobacz zdjęcia (5)
W dniu 08.10.2019 r. w godz. 17:48 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu przedszkole w miejscowości Zdzięsławice ul. Zgody 1 gmina Michałowice. Do działań ratowniczo- gaśniczych zadysponowano zastępy z JRG-7 i JRG-5 i Oficera Operacyjnego KM i okoliczne zastępy OSP z gminy Michałowice i gminy Kocmyrzów – Luborzyca w liczbie 8 zastępów. Na miejsce przybył Z-Ca Komendanta Miejskiego PSP. i Oficer Operacyjny KW PSP.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kompleks budynków w zabudowie szeregowej, z zadymieniem poddasza w budynku mieszkalnym.
W wyniku rozpoznania stwierdzono pożar w okolicach instalacji kominka obejmujący strop oraz poddasze. Równocześnie ratownicy zabezpieczeni w aparaty ODO przeszukiwali wszystkie pomieszczenie obiektu (część drzwi wymagała wyważenia). Po przeszukaniu nie odnaleziono nikogo wewnątrz budynku. Osoba zarządzająca obiektem potwierdziła, iż w momencie wybuchu pożaru wewnątrz nie przebywały żadne osoby. Jednocześnie podawano sześć prądów gaśniczych: dwa w natarciu na poziomie parteru, dwa w natarciu na poddaszu oraz dwa w obronie na dachy sąsiednich budynków. W celu wykonania dostępu do źródła pożaru przystąpiono do rozbiórki części poszycia dachu przy użyciu drabiny mechanicznej.
Na miejscu obecna była Policja, ZRM, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe.
Dz.D.
Zobacz zdjęcia (5)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja