środa, 23 październik 2019 r.

Pożar poddasza przedszkola w miejscowości Zdzięsławice 2019-10-09
W dniu 08.10.2019 r. w godz. 17:48 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu przedszkole w miejscowości Zdzięsławice ul. Zgody 1 gmina Michałowice. Do działań ratowniczo- gaśniczych zadysponowano zastępy z JRG-7 i JRG-5 i Oficera Operacyjnego KM i okoliczne zastępy OSP z gminy Michałowice i gminy Kocmyrzów – Luborzyca w liczbie 8 zastępów. Na miejsce przybył Z-Ca Komendanta Miejskiego PSP. i Oficer Operacyjny KW PSP.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kompleks budynków w zabudowie szeregowej, z zadymieniem poddasza w budynku mieszkalnym.
W wyniku rozpoznania stwierdzono pożar w okolicach instalacji kominka obejmujący strop oraz poddasze. Równocześnie ratownicy zabezpieczeni w aparaty ODO przeszukiwali wszystkie pomieszczenie obiektu (część drzwi wymagała wyważenia). Po przeszukaniu nie odnaleziono nikogo wewnątrz budynku. Osoba zarządzająca obiektem potwierdziła, iż w momencie wybuchu pożaru wewnątrz nie przebywały żadne osoby. Jednocześnie podawano sześć prądów gaśniczych: dwa w natarciu na poziomie parteru, dwa w natarciu na poddaszu oraz dwa w obronie na dachy sąsiednich budynków. W celu wykonania dostępu do źródła pożaru przystąpiono do rozbiórki części poszycia dachu przy użyciu drabiny mechanicznej.
Na miejscu obecna była Policja, ZRM, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe.
Dz.D.