czwartek, 21 listopad 2019 r.

Wypadek Kraków ul. Kuryłowicza. 2019-10-12
W dniu 12 października 2019 roku o godzinie 19.54 do SKKM w Krakowie wpłynęła formatka z WCPR o zderzeniu samochodu osobowego z dostawczym w Krakowie na ulicy Kuryłowicza. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 2 zastępy z JRG 6 , OSP Zbydniowice oraz Oficera Operacyjnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren prowadzonych działań. Po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono zderzenie samochodu osobowego Audi i Volkswagena Transportera T4. W wyniku zdarzenia ranne zostały wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu ( dwie osoby z Audi i dwie osoby z Volkswagena T4). Na miejsce zadysponowano ZRM i Policję. Działania PSP polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej wszystkim osobom biorącym udział w zdarzeniu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ZRM, koordynator medyczny sprawdził stan osób poszkodowanych i zadysponował na miejsce kolejne zespoły ZRM. W trakcie prowadzonych działań odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach i posypano rozlane płyny eksploatacyjne sorbentem. Na miejsce zdarzenia przybyły 4 zespoły ZRM, które przebadały poszkodowanych i zabrały na dalsze badania do szpitali. Po zakończeniu wstępnych czynności dochodzeniowych przez Policję, samochody zepchnięto na pobocze i posprzątano pozostałości po kolizji. Miejsce zdarzenia przekazano pisemnie Policji.