wtorek, 31 marzec 2020 r.

Pożar w przedszkolu - Kraków ul. Sołtysowska 2019-12-16
W dniu 16 grudnia SKKM w Krakowie otrzymało zgłoszenie o zadymieniu w pomieszczeniu przedszkola przy ul. Sołtysowskiej w Krakowie. Niezwłocznie do działań zadysponowano zastępy z JRG SA i JRG 4. W wyniku rozpoznania ustalono, że z pomieszczeń zlokalizowanych na parterze wydobywa się ciemny, gęsty dym. Wychowawcy ewakuowali podopiecznych i obsługę na zewnątrz budynku. Podano dwa prądy wody, jeden do pomieszczeń przedszkola drugi na palącą się elewacje budynku. Równocześnie z prowadzonymi działaniami gaśniczymi prowadzono ewakuację ludzi (10 osób) z wyższych kondygnacji przy użyciu drabiny mechanicznej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano: zespoły ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne, pogotowie MPEC-u, służby techniczne zarządcy obiektu. Przybyłe na miejsce służby techniczne zabezpieczyły media w części bloku objętym pożarem. Dalsze działania polegały na kontrolowaniu pogorzeliska, sprawdzeniu lokali mieszkalnych zlokalizowanych nad lokalem objętym pożarem. W wyniku pożaru trzy osoby zostały zaopatrzone przez ZRM. W działaniach udział brało 13 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, na miejsce przybył Zastępca Komendanta Miejskiego w Krakowie st. bryg. Andrzej Nowak.