poniedziałek, 6 lipiec 2020 r.

Wypadek w miejscowości Czajowice na DK 94. 2019-12-18
W dniu 18.12.2019 r. o godz. 14:09 wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch pojazdów w miejscowości Czajowice. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano 3 zastępy z JRG 5 oraz pobliskie OSP. Po przybyciu na miejsce akcji pierwszego zastępu z OSP Biały Kościół KDR zastał wypadek czołowy dwóch samochodów osobowych. Droga w obydwu kierunkach była całkowicie zablokowana. Na miejscu równocześnie z przyjazdem zastępu OSP wylądował śmigłowiec LPR. W czasie rozpoznania ustalono, że w jednym z pojazdów na miejscu kierowcy znajduję się nieprzytomna kierująca, której pierwszej pomocy udzieli świadkowie zdarzenia. W drugim pojeździe podróżowała kobieta z dwójką dzieci. Rodzina znajdowała się również pod opieką świadków. W tym czasie lekarz LPR udał się do wnętrza pojazdu celem określenia stanu osoby poszkodowanej. Przybyły na miejsce zdarzenia dowódca PSP podjął decyzję o uwolnieniu poszkodowanej przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Na miejsce sukcesywnie dojeżdżały kolejne ZRM. Jeden z zespołów przejął poszkodowaną rodzinę a w dalszym czasie wszystkie zespoły z poszkodowaną rodziną udały się na SOR. Po ewakuacji poszkodowanej z pojazdu lekarz LPR kontynuował medyczne czynności ratunkowe a ratownicy OSP i PSP sprawili w tym czasie dwa parawany. Po wykonaniu medycznych czynności ratunkowych na miejscu zdarzenia lekarz podjął decyzję o jej transporcie drogą lotniczą na SOR. Na miejscu działań obecny był Dowódca JRG-5. Po wykonaniu na miejscu zdarzenia czynności dochodzeniowych przez Policję rozlane płyny eksploatacyjne zebrano sorbentem a reszki powypadkowe pozamiatano na pobocze. Obecna na miejscu pomoc drogowa zabrała uszkodzone pojazdy dzięki czemu przywrócono ruch w obydwu kierunkach.

KR-P