piątek, 3 kwiecień 2020 r.

Śmiertelny wypadek na ul. Brzeskiej w Krakowie 2019-12-23
W dniu 23.12.2019 o godzinie 7:00 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie, o zderzeniu samochodów osobowych na ul. Brzeskiej w Krakowie. Na miejsce skierowano niezwłocznie 2 zastępy z JRG 4, Oficera Operacyjnego oraz OSP Kościelniki, Wolice i Wyciąże. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wypadek 3 samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane. Zespół Ratownictwa Medycznego, który był na miejscu przed przybyciem PSP w jednej z karetek prowadził akcję reanimacyjną najciężej poszkodowanego, natomiast w drugiej karetce przebywały dwie osoby z mniejszymi obrażeniami. Ruch na drodze był zablokowany w obu kierunkach. Niestety w związku z dużymi obrażeniami Zespół Ratownictwa Medycznego prowadzący akcję reanimacyjną stwierdził zgon mężczyzny. Na miejsce zadysponowany został prokurator oraz biegły sądowy. Po wykonaniu przez biegłego oraz prokuratora czynności śledczych zastępy PSP przystąpiły do usunięcia z drogi uszkodzonych pojazdów. Jeden z pojazdów został zabrany przez pomoc drogową , pozostałe 2 pojazdy zostały przemieszczone w miejsce bezpieczne. Jezdnię posprzątano z pozostałości po uszkodzonych pojazdach. Rozlane płyny zneutralizowano.Miejsce zdarzenia przekazano Policji , która wyjaśnia okoliczności tego tragicznego zdarzenia.