czwartek, 13 sierpień 2020 r.

Wypadek na DK 79 w miejscowości Wola Filipowska. 2020-01-02
W dniu 02 stycznia 2020 r. o godzinie 16:14 wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 79 w miejscowości Wola Filipowska. Niezwłocznie na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG 3 i OSP Wola Filipowska i Krzeszowice. Na miejsce udał się również Oficer Operacyjny SKKM. Po przybyciu na ma miejsce pierwszej jednostki OSP Wola Filipowska stwierdzono, że doszło do zderzenia trzech pojazdów w których podróżowali tylko kierowcy. Na miejscu był już obecny Zespół Pogotowia Ratunkowego, który zajmował się dwoma poszkodowanymi osobami. Ratownicy medyczni podjęli decyzję o zabraniu poszkodowanych na dalszą diagnostykę do szpitala. W trakcie trwania zdarzenia DK 79 została całkowicie zablokowana. Miejsce zdarzenia zabezpieczono samochodami pożarniczymi oraz stożkami ostrzegawczymi. Odłączono akumulatory w pojazdach. Oświetlono teren akcji a plamy oleju usunięto przy pomocy sorbentu. Sukcesywnie w trakcie działań prowadzonych przez Policję przywracano ruch na drodze 79. Po dokonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję i usunięciu blokującego przejazd pojazdu całkowicie przywrócono ruch w obu kierunkach.

KR-P