wtorek, 2 czerwiec 2020 r.

Wypadek w miejscowości Kochanów na DK 79. 2020-01-18
W dniu 17.01.2020 r. o godzinie 21:56 wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku w miejscowości Kochanów na DK 79. Niezwłocznie na miejsce udały się 2 zastępy JRG 3 i 3 zastępy OSP z Zabierzowa, Nielepic i Rudawy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowali tylko kierowcy. Na miejscu obecny był Zespół Pogotowia Ratunkowego i Policja. Kierujący samochodem Fiat znajdował się wewnątrz pojazdu. Samochód leżał na dachu przy przepuście drogowym. Mężczyzna zgłaszał ból w okolicach kręgosłupa. Drugi kierowca znajdował się poza pojazdem i nie wymagał pomocy medycznej. Droga była całkowicie zablokowana przez uszkodzone pojazdy. Działania polegały na zabezpieczeniu obszaru działań pojazdami pożarniczymi i stożkami ostrzegawczymi. Wprowadzono rotę medyczna do środka w celu oceny stanu poszkodowanego. Działania te koordynowane były przez kierownika ZRM. Dodatkowo oświetlono teren akcji oraz oznakowano flarami ostrzegawczymi. W celu wydobycia poszkodowanego ustabilizowano pojazd, wykonano dostęp poprzez otwarcie drzwi przednich prawych przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Następnie kierowcę ewakuowano z wnętrza pojazdu używając deski ortopedycznej i przekazano ZRM, który po krótkiej diagnostyce został przetransportowany do szpitala. Udrożniono jeden pas ruchu i wprowadzono ruch wahadłowy. Po zakończeniu czynności policyjnych pojazdy usunięto z drogi i przekazano właścicielom. Pozostałości uszkodzonych elementów karoserii uprzątnięto a rozlane ciecze zebrano sorbentem.

KR-P