poniedziałek, 30 marzec 2020 r.

Wypadek drogowy z udziałem sześciu samochodów osobowych w miejscowości Gaj 2020-03-24
W dniu 24.03.2020 około godziny 10:45 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie otrzymało zgłoszenie z CPR o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowości Gaj, gmina Mogilany. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano pobliskie OSP Mogilany oraz JRG Skawina wraz z zastępcą dowódcy. Po przybyciu stwierdzono wypadek drogowy z udziałem sześciu pojazdów osobowych, w którym została ranna jedna osoba. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, osobie poszkodowanej udzielono wsparcia psychicznego, a następnie po przybyciu pogotowia ratunkowego, poszkodowaną osobę przekazano ZRM. Po ustaleniu przyczyn wypadku przez Policję dokonano sorbcji płynów eksploatacyjnych oraz rozlanego paliwa. Z jezdni usunięto rozbite elementy pojazdów. Podczas działań jezdnia w kierunku Krakowa była zamknięta.