sobota, 24 październik 2020 r.

Tragiczny wpadek Busa na obwodnicy m.Krakowa 2020-09-13
13 września br. tuz przed godziną 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Krakowie dotarło zgłoszenie o wypadku pojazdu dostawczego, który miał się palić na 412 kilometrze obwodnicy miasta Krakowa. Do działań zadysponowano zastępy z JRG w Skawinie, JRG nr 6 w Krakowie oraz oficera operacyjnego SKKM. Dodatkowo na miejsce wezwano również zastępy z OSP Tyniec oraz OSP Kostrze.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód dostawczy marki Ford, w którym doszło prawdopodobnie do pożaru w kabinie.
Samochód stał na lewym pasie jezdni z relacji świadków wynika, że dwie osoby podróżujące uszkodzonym pojazdem ewakuowały się z pojazdu w trakcie jazdy. W momencie dotarcia zastępów ratowniczych na miejsce osoby te znajdowały się poza pojazdem w odległości około 100 i 200m od miejsca postoju. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz udzieleniu pomocy medycznej do czasu przybycia ZRM. Ruch w kierunku Rzeszowa został wstrzymany.
Ratownicy PSP i OSP przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej osoby poszkodowanej. Rozległe oparzenia ciała zaopatrzono. Równocześnie podano jeden prąd wody w natarciu na palącego się samochodu. Po dotarciu na miejsce ZRM przekazano mężczyznę pod opiekę ratowników medycznych. Na jezdni w kierunku Rzeszowa przygotowano oraz zabezpieczono miejsce lądowania LPR Ratownik 6. Po kilkudziesięciu minutach resuscytacji krążeniowej poszkodowanej kobiety obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon, druga osoba poszkodowana ( mężczyzna ) został przetransportowany przez LPR do szpitala.

opracowanie:
st.kpt. Bartłomiej Rosiek