poniedziałek, 26 październik 2020 r.

Tragiczny wypadek w m. Szczodrkowice 2020-09-25
W dniu 24 września SKKM w Kraków otrzymało zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty w m. Szczodrkowice gm. Skała. Do działań niezwłocznie zadysponowano pobliskie jednostki OSP, JGR 5 wraz z Oficerem Operacyjnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek motocyklisty z samochodem osobowym. Poszkodowany motocyklista znajdował się pod pojazdem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu ruchu drogowego w obu kierunkach, wyciągnięciu mężczyzny spod samochodu i udzieleniu mu pomocy medycznej. Po przybyciu ZRM poszkodowany został przejęty przez ratowników medycznych. W działaniach brało udział Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Mimo usilnych i długotrwałych starań służb ratunkowych motocyklisty nie udało się uratować. Po zakończeniu czynności przez Policje i Prokuraturę dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych i uprzątnięciu pozostałości powypadkowych.