czwartek, 4 marzec 2021 r.

Pożar budynku mieszkalnego Olszowice ul. Kaimówka 2020-12-31
W dniu 31.12.2020 r. o godzinie 11:05 wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Olszowice na ul. Kaimówka. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano 3 zastępy z JRG 2 wraz z Dowódcą Jednostki oraz OSP z gminy Świątniki Górne. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano palący się drewniany dom o powierzchni około 80 mkw. W chwili przyjazdów zastępów OSP kobieta mieszkająca w budynku znajdowała się na zewnątrz pod opieką sąsiadów. W oczekiwaniu na odłączenie zasilania budynku w energię elektryczną, rozwinięto dwie linie gaśnicze i gaszono budynek z zewnątrz. Opiekę nad poszkodowana kobietą sprawowała ratowniczka OSP. Po przyjeździe na miejsce ZRM przejęło i zbadało poszkodowaną. Nie było potrzeby dalszej hospitalizacji starszej kobiety. W chwili przyjazdu PSP podtrzymano wcześniej prowadzone działania i rozwinięto dodatkową linię gaśniczą. Pożarem objęty był budynek w 80% i doszło do jego częściowego zawalenia. Przybyli na miejsce pracownicy pogotowia energetycznego odłączyli napowietrzną linię zasilającą. Ratownicy przystąpili do szczegółowego przeszukiwania zarzewi ognia przy pomocy koparki. Podczas prac strażacy przelewali na bieżąco spaloną konstrukcję domu. W czasie działań gaśniczych nie odnaleziono w pogorzelisku żadnych osób ani zwierząt. W trakcie prowadzonych działań istniały problemy z zaopatrzeniem wodnym w związku z niskim ciśnieniem sieci hydrantowej. Woda na teren akcji była dowożona z pobliskiej miejscowości Włosań. Ogółem w zdarzeniu brało udział 10 zastępów, 46 ratowników.

KR-P